Aktuálně

 

Před a po...   Duben 2013

Na fotografiích vidíte rozdíl mezi původním ozvučením a po naší instalaci. Rozdíl ve zvuku snad ani nemusím připomínat.

Na začátku roku 2013 jsme dodali do Týnského chrámu v Praze soupravu přenosného ozvučení, skládající se ze dvou kusů ZP4-T s jedním společným bezdrátovým mikrofonem
a sadou stojanů německé firmy König & Meyer Tímto ozvučením je možné kvalitně (a bez jediného drátu) pokrýt venkovní plochu několika set metrů čtverečních, nebo menší filiální kostel, kde neprobíhají často bohoslužby a není možné investovat do stabilního ozvučení.

přenosné ozvučení pro týnský chrám

Před a po...   Červen 2013

Jelikož se množí dotazy na způsob instalace a estetickou stránku ozvučení, budeme přidávat do nově zřízené GALERIE fotky z našich aktuálních instalací.

V měsíci září jsme (kromě jiného) dokončili ozvučení reprezentačních prostorů Arcibiskupského paláce v Praze. Fotografie naleznete v GALERII.

ARCIBISKUPSKÝ PALÁC

KOSTEL VŠECH SVATÝCH NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Někdy dostáváme za úkol vyřešit ozvučení bez sebemenšího zásahu do zdí či vybavení kostela. Typickým příkladem byla i nedávno provedená instalace ozvučení v kostele Všech Svatých na Pražském Hradě. Použili jsme nejmodernější technologii a pomocí jediného digitálního reprosloupu ACML 115 jsme ozvučili celou hlavní loď tohoto kostela a to bez jediného vrtání do zdi. Fotografie si můžete prohlédnout v GALERII.

PŘÍMÝ PŘENOS BOHOSLUŽBY Z KOSTELA VŠECH SVATÝCH - 1.11.2013


Abyste mohli slyšet zvuk naší práce, můžete se podívat na záznam přímého přenosu z kostela Všech svatých na Pražském hradě. Bohoslužba, kterou celebroval kardinál Dominik Duka, byla snímána námi instalovanými mikrofony. Odkaz se otevře kliknutím na obrázek.

PŘINÁŠÍME NOVINKU PRO MENŠÍ KOSTELY
Menší kostely jsou mnohdy neprávem opomíjeny a bývají nedostatečně ozvučeny nebo nejsou ozvučeny vůbec. Proto přichází firma Rduch s novinkou, vytvořenou speciálně pro tyto potřeby. 
Kompaktní ozvučení K4-60 A umožňuje pokrýt celou plochu menšího kostela kvalitním a srozumitelným zvukem z jediného místa, a to za cenu, která odpovídá možnostem i menších farností. 

Více info v rubrice Malý kostel.Maly_kostel.htmlshapeimage_2_link_0
MŮŽE JEDINÝ REPRODUKTOR KVALITNĚ OZVUČIT KOSTEL?

Ano, může. Špičkové produkty ACML jsou vyzkoušené již v mnoha evropských kostelích. Přinášejí rovnoměrný a perfektně srozumitelný zvuk pro všechny účastníky bohoslužby. Hodí se zejména tam, kde by větší množství reproduktorů působilo rušivě, nebo kde není jiné řešení možné z důvodů problematické akustiky. V měsíci květnu jsme nainstalovali aktivní digitální reprosloup ACML3-230 do dalšího kostela. Pokud máte zájem se na tuto instalaci podívat, neváhejte nás kontaktovat.Kostel.htmlshapeimage_4_link_0
NYNÍ NÁS NAJDETE I NA SERVERU PROPAMATKY.INFO

Od srpna 2014 jsme k nalezení i na internetovém portálu www.propamatky.info kde můžete nalézt renomované firmy a neziskové organizace, pečující o památky v ČR.http://www.propamatky.info/cs/katalog-sluzeb/hlavni-mesto-praha/remesla-a-odborne-firmy/petr-soltys-ozvuk-net-ozvuceni-kostelu-a-aku/1414/http://www.propamatky.info/cs/katalog-sluzeb/hlavni-mesto-praha/remesla-a-odborne-firmy/petr-soltys-ozvuk-net-ozvuceni-kostelu-a-aku/1414/shapeimage_5_link_0shapeimage_5_link_1
ČÍSELNÍK DO KOSTELA - zobrazovač čísel písní
Od září 2014 dodáváme nový typ číselníků do kostela, který je řízený RF rádiovým signálem. K jednomu ovladači je možno bezdrátově připojit několik číselníků. Mezi jeho další výhody patří výborná čitelnost i na větší vzdálenosti, esteticky nerušivé bezrámečkové provedení, velký dosah dálkového ovladače a jednoduché ovládání.
PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NAŠÍ TECHNIKU NA VELETRH

Abyste měli možnost vidět naši techniku v praxi, přijměte naše pozvání na mezioborový veletrh Památky, který se koná na pražském Výstavišti ve dnech 23.-24.října 2014.http://www.incheba.cz/veletrh/pamatky.html
DALŠÍ KOSTELY OZVUČENÉ SMĚROVÝMI REPROSLOUPY ACML

Mnoho kostelů má velmi dlouhý dozvuk - ať už díky svému architektonickému řešení, nebo kvůli necitlivým zásahům doby minulé, kdy byly ničeny a odstraňovány boční oltáře, obrazy a další vybavení, které přispívalo k pohlcování nežádoucích odrazů. Směrové ozvučení je tak jedním z mála technologických řešení, které přináší velmi znatelné zlepšení srozumitelnosti zejména tam, kde klasické decentrální ozvučení mnoha malými reprosoustavami dosáhlo zenitu svých možností. 
Více se o tomto způsobu ozvučení dočtete v rubrice KOSTEL.
Na fotografie z aktuálně azvučených kostelů se podívejte v GALERII.Kostel.htmlGalerie/Pages/Smerove_repro_ACML.htmlhttp://www.incheba.cz/veletrh/pamatky.htmlshapeimage_10_link_0shapeimage_10_link_1
ZAJÍMAVOSTI O OZVUČOVÁNÍ KOSTELŮ V ROZHLASE

Český Rozhlas odvysílal před Vánocemi rozhovor o ozvučování kostelů s naším mistrem zvuku Petrem Šoltysem. Pořad můžete vyslechnout zde:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3274059http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3274059http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3274059shapeimage_11_link_0
NEJEN V KOSTELE JE NAŠE PRÁCE A TECHNIKA UŽITEČNÁ

Kvalitní ozvučení je nutné i v přednáškových síních, aulách a dalších prostorách, kde mluvčí promlouvají ke shromáždění většího počtu lidí, nebo kde akustické podmínky natolik zhoršují srozumitelnost, že i na menší ploše je zapotřebí rovnoměrného šíření zvuku. Takovým příkladem je také jedna z našich posledních realizací, sklep Kurie litoměřického Biskupství, kde po rekonstrukci vznikl příjemný prostor pro setkávání, avšak bez ozvučení byl poněkud “hluchý”. Fotografie naleznete v GALERII.Galerie/Pages/Reference.htmlGalerie/Pages/Reference.htmlshapeimage_12_link_0

NAŠE TECHNIKA NA DNECH VÍRY 2015


Přenosné systémy firmy Rduch dodávané naší firmou můžete vidět v těchto dnech na mnoha místech v Praze na akcích venkovních (kde přijde vhod provoz na akumulátory) i vnitřních (kde není stabilní ozvučení). Zde malá ukázka - zařízení ZP4-T s kardinálem Dukou:

https://www.facebook.com/dnyviry/photos/pb.266218500248583.-2207520000.1433345318./380755975461501/?type=1&theater

HODNOCENÍ OD NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ


Zkušenosti našich zákazníků můžete nově nalézt na portálu firmy.cz pod tímto odkazem:

http://www.firmy.cz/detail/12930358-ozvuk-net-praha-lysolaje.html

PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NAŠÍ TECHNIKU NA VELETRH

Letos nás opět naleznete na veletrhu Památky, který se koná na pražském Výstavišti ve dnech 22.-23.října 2015. Můžete také navštívit naší přednášku o ozvučování kostelů a ostatních akusticky náročných prostorů, která se bude konat 22.10. v 16:30 v Křižíkově pavilonu.http://www.incheba.cz/veletrh/pamatky/o-veletrhu/novinky-vystavovatelu.html/1037_22558-ozvuceni-kostelu-a-akusticky-narocnych-prostoru-s-durazem-na-srozumitelnost-a-estetiku-

BEZKONKURENČNÍ ŘEŠENÍ PRO MALÉ KOSTELY, FARNÍ SÁLY, PŘEDNÁŠKOVÉ

MÍSTNOSTI A ŠKOLY

Nově nabízíme kompaktní ozvučení, které může být použito jak pro pevnou instalaci, tak i jako mobilní ozvučení, a to s parametry, které nemají na našem trhu srovnání. Podívejte se do rubriky Malý kostel, případně si s námi domluvte předvedení přímo ve Vašem kostele.

PŘINÁŠÍME NA ČESKÝ TRH PRVNÍ MOBILNÍ OZVUČENÍ S DIGITÁLNĚ SMĚROVATELNÝM ZVUKEM
Pro kostely, farní sály nebo přednáškové místnosti nyní nabízíme mobilní ozvučení RD Voice, které dokáže s minimální náročností na obsluhu kvalitně pokrýt i větší plochu perfektně srozumitelným zvukem, a to i v nepříznivých akustických podmínkách. Foto a bližší informace najdete v rubrice Přenosné ozvučení.PRODUKTY/Entries/2018/10/25_Prenosne_ozvuceni.htmlshapeimage_14_link_0

NAŠE ŘEŠENÍ POMÁHÁ ŠETŘIT VÝRAZNÉ MNOŽSTVÍ PENĚZ

Mnoho historických i modrních veřejných prostorů má nevyhovující akustiku z hlediska srozumitelnosti mluveného slova. Řešením bývá rekonstrukce nebo aplikace akustického obložení, což je však velmi finančně náročné. Výrazně levnějším a funkčním řešením je použití speciální zvukové techniky, která je schopná si s tímto handicapem poradit. Nám se to podařilo už v mnoha případech, v poslední době například ve Staré radnici v Lovosicích, viz odkaz a článek:

http://www.meulovo.cz/mesto-lovosice-resi-akustiku-v-sale-stare-radnice/d-34330/p1=23798

HODNOCENÍ OD NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ NALEZNETE ZDE:
https://www.firmy.cz/detail/12930358-ozvuk-praha-lysolaje.htmlhttps://www.firmy.cz/detail/12930358-ozvuk-praha-lysolaje.htmlshapeimage_15_link_0

OZVUČILI JSME VÍTĚZNÝ PROSTOR

Cenu Interiér roku v soutěži Grand Prix architektů získal námi ozvučený prostor auly v Praze na Třebešíně. K celkovému řešení jsme přispěli špičkovými reprosoustavami modelové řady KS, které mají nejen vynikající zvuk, ale jsou v estetickém provedení vhodném pro historický i moderní interiér.

Více informací o oceněném prostoru naleznete zde:

http://bydleni.idnes.cz/grand-prix-architektu-2016-interier-roku-dyr-/architektura.aspx?c=A160518_141853_architektura_rez

Nové ozvučení má teď i zámek v Českém Krumlově

V listopadu jsme (kromě jiného) také ozvučili Sloupový a Pilířový sál na zámku v Českém Krumlově.

Použili jsme reprosloupy K1, které jsou v interiéru téměř neviditelné, ale mají dostatečný výkon pro ozvučení i rozsáhlejších interiérů.

Svatý Mikuláš v Praze na Malé Straně má nové digitální ozvučení

Chrám svatého Mikuláše je nejvýznamnější barokní stavbou v Praze. Rekonstrukci jeho ozvučení jsme provedli pomocí aktivního, digitálně směrovatelného reprosloupu ACML 3.

Týnský chrám na Staroměstském náměstí má kompletně zrekonstruované ozvučení

Chrám Matky Boží před Týnem je jednou z nejvýznamnějších pražských gotických památek. Je nám velkou ctí, že jsme mohli uplatnit naše dlouholeté zkušenosti na ozvučení tohoto prostoru.

Nové mobilní ozvučení pro Arcibiskupství pražské

Sekretář arcibiskupa Duky od nás převzal nové výkonné mobilní ozvučení ZP-43, které je schopné ozvučit i velký venkovní prostor. Premiéru mělo toto zařízení na Svatojánských slavnostech Navalis 2017.

Nejenom velké a slavné, ale také malé kostely potřebují kvalitní a cenově dostupné ozvučení

Dodáváme kvalitní techniku všude tam, kde je jí zapotřebí, například do kostela sv. Vavřince v Jinonicích nebo Narození Panny Marie ve Zdicích.

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner obdržel darem přenosné ozvučení od naší firmy

Přenosné ozvučení ZP-20 má od nás již mnoho kněží, farností, ale i soukromých firem, mateřských škol a dalších institucí. Další významnou osobností je olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který jej jistě využije při svých cestách, hlavně tam, kda není přívod elektrické energie a kde je potřeba promluvit před větší skupinou lidí. Bližší informace o tomto výrobku naleznete v rubrice Přenosné ozvučení.


Naše technika byla k vidění a ke slyšení na CSM Olomouc 2017

V rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci se konalo velké množství doprovodných programů. Na části z nich jste mohli slyšet také naší techniku, která pomáhala na přednáškách v sálech a na venkovních katechezích.


Poutní kostel ve Křtinách má od nás nové ozvučení

Nádherná barokní stavba, postavená dle návrhu Jana Blažeje Santiniho-Aichela, je jedním z nejkrásnějších poutních míst v České republice. Proto je nám velkou ctí, že jsme mohli realizovat kompletní rekonstrukci jejího ozvučení, a to včetně přilehlých ambitů.


PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NAŠÍ TECHNIKU NA VELETRH
Letos nás opět naleznete na veletrhu Památky 2018, který se koná na pražském Výstavišti ve dnech 8.-9.3.2018. http://www.incheba.cz/veletrh/pamatky.htmlshapeimage_20_link_0
NAŠE MOBILNÍ OZVUČENÍ NA NÁVRATU KARDINÁLA BERANA DO VLASTI
Nejnovější model přenosného ozvučení ZP-43 slouží také Arcibiskupství Pražskému. S jeho pomocí byl ozvučen i slavnostní ceremoniál při příletu ostatků kardinála Berana do České republiky. PRODUKTY/Entries/2018/10/25_Prenosne_ozvuceni.htmlshapeimage_21_link_0

Katedrála svatého Mikuláše v Českých Budějovicích má od nás nové ozvučení

Ozvučení trojlodního katedrálního kostela je velmi náročným testem kvality nejen techniky, ale i odborné lidské práce. Proto jsme velice rádi, že po mnoha letech zní českobudějovická katedrála opravdu srozumitelným a na poslech příjemným zvukem.

Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého aneb nové ozvučení bez zbytečných nákladů

Jak už z našich webových stránek víte, někdy stačí jeden nebo dva digitální reprosloupy i k ozvučení poměrně velkého kostela. Ale pokrok nezastavíme, takže jsme v říjnu 2018 ozvučili hlavní loď kostela sv. Jana Nepomuckého dvojicí pasivních úzce směrových reprosoustav, což přináší finanční úsporu, ale zároveň zachovává téměř neporušený vzhled interiéru kostela při vynikající srozumitelnosti v celém kostele.

Kostel sv. Mikuláše ve Vršovicích poprvé v historii ozvučen

Dalším příkladem využití směrových pasivních reprosoustav je nové ozvučení kostela sv. Mikuláše. Rovnoměrný a srozumitelný zvuk tak pokrývá celou plochu kostela až ke vstupním dveřím, aniž by bylo nutné instalovat množství malých reproduktorů na stěny kostela, což by v tomto prostém interiéru působilo nepatřičně.

Kostel svatého Havla v Praze

Pro rekonstrukci ozvučení chrámu sv. Havla jsme vybrali reprosoustavy typové řady K2 osazené reproduktory německé firmy VISATON.  Reproduktory této značky můžeme najít i v tak významných objektech, jako je berlínský Bundestag nebo Westminsterský palác v Londýně.

Kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně

Nové ozvučení získal před začátkem Adventu také děkanský kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně. Výhodou použitých reproduktorů řady K1 je - kromě vysoké srozumitelnosti - extrémně úzká konstrukce pouhých 6,7cm, takže jsou na fotografiích viditelné jen díky tomu, že při správném osvětlení vrhají stín.

Instalace věžních hodin a zvonů 

Ve spolupráci s firmou Rduch, která působí již více než 40 let, nabízíme a zajišťujeme v ČR a SR instalaci a rekonstrukci zvonů i jejich pohonů, věžních hodin a instalaci zvonů elektronických.

Nejen velké, ale hlavně malé kostely, které jsou dominantami našich městeček a vesnic, si zaslouží dobré ozvučení 

Soustředíme se na to, aby každý účastník bohoslužby dobře slyšel - a to bez ohledu na věk nebo místo v kostele. V posledních týdnech jsme nově ozvučili například kostel sv. Jana Evangelisty v Blovicích, kostel sv. Havla ve Vrbicích u Poděbrad nebo evangelický kostel v Miroslavi u Znojma.