Aktuálně

 

Nové ozvučení má teď i zámek v Českém Krumlově

V listopadu jsme (kromě jiného) také ozvučili Sloupový a Pilířový sál na zámku v Českém Krumlově.

Použili jsme reprosloupy K1, které jsou v interiéru téměř neviditelné, ale mají dostatečný výkon pro ozvučení i rozsáhlejších interiérů.

Svatý Mikuláš v Praze na Malé Straně má nové digitální ozvučení

Chrám svatého Mikuláše je nejvýznamnější barokní stavbou v Praze. Rekonstrukci jeho ozvučení jsme provedli pomocí aktivního, digitálně směrovatelného reprosloupu ACML 3.

Týnský chrám na Staroměstském náměstí má kompletně zrekonstruované ozvučení

Chrám Matky Boží před Týnem je jednou z nejvýznamnějších pražských gotických památek. Je nám velkou ctí, že jsme mohli uplatnit naše dlouholeté zkušenosti na ozvučení tohoto prostoru.

Nové mobilní ozvučení pro Arcibiskupství pražské

Sekretář arcibiskupa Duky od nás převzal nové výkonné mobilní ozvučení ZP-43, které je schopné ozvučit i velký venkovní prostor. Premiéru mělo toto zařízení na Svatojánských slavnostech Navalis 2017.

Nejenom velké a slavné, ale také malé kostely potřebují kvalitní a cenově dostupné ozvučení

Dodáváme kvalitní techniku všude tam, kde je jí zapotřebí, například do kostela sv. Vavřince v Jinonicích nebo Narození Panny Marie ve Zdicích.

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner obdržel darem přenosné ozvučení od naší firmy

Přenosné ozvučení ZP-20 má od nás již mnoho kněží, farností, ale i soukromých firem, mateřských škol a dalších institucí. Další významnou osobností je olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který jej jistě využije při svých cestách, hlavně tam, kda není přívod elektrické energie a kde je potřeba promluvit před větší skupinou lidí. Bližší informace o tomto výrobku naleznete v rubrice Přenosné ozvučení.


Naše technika byla k vidění a ke slyšení na CSM Olomouc 2017

V rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci se konalo velké množství doprovodných programů. Na části z nich jste mohli slyšet také naší techniku, která pomáhala na přednáškách v sálech a na venkovních katechezích.


Poutní kostel ve Křtinách má od nás nové ozvučení

Nádherná barokní stavba, postavená dle návrhu Jana Blažeje Santiniho-Aichela, je jedním z nejkrásnějších poutních míst v České republice. Proto je nám velkou ctí, že jsme mohli realizovat kompletní rekonstrukci jejího ozvučení, a to včetně přilehlých ambitů.


NAŠE MOBILNÍ OZVUČENÍ NA NÁVRATU KARDINÁLA BERANA DO VLASTI
Nejnovější model přenosného ozvučení ZP-43 slouží také Arcibiskupství Pražskému. S jeho pomocí byl ozvučen i slavnostní ceremoniál při příletu ostatků kardinála Berana do České republiky. PRODUKTY/Entries/2018/10/25_Prenosne_ozvuceni.htmlshapeimage_5_link_0

Katedrála svatého Mikuláše v Českých Budějovicích má od nás nové ozvučení

Ozvučení trojlodního katedrálního kostela je velmi náročným testem kvality nejen techniky, ale i odborné lidské práce. Proto jsme velice rádi, že po mnoha letech zní českobudějovická katedrála opravdu srozumitelným a na poslech příjemným zvukem.

Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého aneb nové ozvučení bez zbytečných nákladů

Jak už z našich webových stránek víte, někdy stačí jeden nebo dva digitální reprosloupy i k ozvučení poměrně velkého kostela. Ale pokrok nezastavíme, takže jsme v říjnu 2018 ozvučili hlavní loď kostela sv. Jana Nepomuckého dvojicí pasivních úzce směrových reprosoustav, což přináší finanční úsporu, ale zároveň zachovává téměř neporušený vzhled interiéru kostela při vynikající srozumitelnosti v celém kostele.

Kostel sv. Mikuláše ve Vršovicích poprvé v historii ozvučen

Dalším příkladem využití směrových pasivních reprosoustav je nové ozvučení kostela sv. Mikuláše. Rovnoměrný a srozumitelný zvuk tak pokrývá celou plochu kostela až ke vstupním dveřím, aniž by bylo nutné instalovat množství malých reproduktorů na stěny kostela, což by v tomto prostém interiéru působilo nepatřičně.

Kostel svatého Havla v Praze

Pro rekonstrukci ozvučení chrámu sv. Havla jsme vybrali reprosoustavy typové řady K2 osazené reproduktory německé firmy VISATON.  Reproduktory této značky můžeme najít i v tak významných objektech, jako je berlínský Bundestag nebo Westminsterský palác v Londýně.

Kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně

Nové ozvučení získal před začátkem Adventu také děkanský kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně. Výhodou použitých reproduktorů řady K1 je - kromě vysoké srozumitelnosti - extrémně úzká konstrukce pouhých 6,7cm, takže jsou na fotografiích viditelné jen díky tomu, že při správném osvětlení vrhají stín.

Nejen velké, ale hlavně malé kostely, které jsou dominantami našich městeček a vesnic, si zaslouží dobré ozvučení 

Soustředíme se na to, aby každý účastník bohoslužby dobře slyšel - a to bez ohledu na věk nebo místo v kostele. V posledních týdnech jsme nově ozvučili například kostel sv. Jana Evangelisty v Blovicích, kostel sv. Havla ve Vrbicích u Poděbrad nebo evangelický kostel v Miroslavi u Znojma.

Všechny cesty vedou do Říma 

V únoru 2019 jsme provedli kompletní rekonstrukci ozvučení v Papežské Koleji Nepomucenum v Římě.

...tím to ale nekončí


starší příspěvky naleznete po kliknutí zde

Jeruzalémská synagoga a zbrusu nové digitální ozvučení 

Na konci února jsme dokončili nové ozvučení Jeruzalémské synagogy s použitím nejnovějšího modelu digitálně směrovatelného reprosloupu ACML.

Ozvučení elektronických varhan 

Nejen mluvené slovo, ale také zvuk elektronických varhan musí znít co nejlépe. V Bohnickém kostele sv. Václava jsme před Velikonočními svátky instalovali nové ozvučení o celkovém výkonu 1kW s využitím skvělých dvoupásmových reprosoustav KS-8 a subwooferu.

Nové ozvučení kostela sv. Václava ve Vršovicích 

Před Velikonocemi jsme dokončili rekonstrukci ozvučení této perly funkcionalismu architekta Josefa Gočára. K ozvučení hlavní lodi kostela jsme použili dvojici aktivních digitálních reprosoustav ACML3.

Rozhovor o naší práci v časopise Český Bratr 

V aktuálním čísle časopisu Český Bratr 05/2019 se můžete dočíst o naší práci. Rozhovor je na stranách 20/21.

Odkaz zde:

http://www.ceskybratr.cz/archives/20920

Máme rádi funkcionalismus 

Mezi nejzdařilejší sakrální stavby československé meziválečné architektury patří evangelický kostel ve Zlíně. Je nám ctí, že jsme jej mohli ozvučit pomocí zcela nového typu reprosoustav K3,5-120 s unikátním směrovým vyzařováním, které zajišťuje rovnoměrný zvuk v celé ploše kostela.

Jak výrazně zlepšit srozumitelnost v kostele a neutratit zbytečně moc peněz? 

V posledních měsících se nám množí zakázky typu “Máme středně velký kostel, jsme nebohatá farnost, chodí k nám starší lidé, mše jsou dvakrát v týdnu, staré ozvučení se rozpadá a není rozumět ani Slovo”. I na takovéto případy jsme připraveni. Jak jsme si poradili v minulých měsících vidíte také na následujících fotografiích a v GALERII.

Nové ozvučení kostela sv. Markéty ve Zvoli 

I relativně malý kostel potřebuje ozvučit - hlavně kvůli srozumitelnosti mluveného slova pro starší účastníky bohoslužeb, nebo v případě, že presbytář je vzdálen od předních lavic. To je příklad i kostela sv. Markéty ve Zvoli, interiér vidíte na následujících fotografiích a v GALERII.

PF 2020 

Děkujeme za Vaši přízeň a důvěru, kterých si velice vážíme. V roce 2019 jsme kromě mnoha kostelů (katolických i evangelických) - od maličkých třeba na Tožici u Votic nebo ve Lstiboři u Českého Brodu, až po velké, jako je kostel sv.Havla v Rožďalovicích nebo kostel sv. Vojtěcha v pražském semináři - ozvučili také muzeum, synagogu, restauraci a dokonce i salonní rychloloď. Těšíme se na další výzvy v roce 2020 a přejeme Vám vše dobré!

Leden 2020 

Mezi naše nově dokončené projekty patří také ozvučení evangelických kostelů a modliteben, tentokrát v Praze - Nuslích a Mladé Boleslavi.

Březen 2020 

Vzhledem k současné situaci by se mohlo zdát, že ozvučovací technika zahálí v opuštěných kostelích. Opak je ovšem pravdou, naše zařízení je nedílnou součástí přenosů bohoslužeb na internetu.

Reportáž v Událostech ČT 

Jedním z kostelů, kde naše technika pomáhá při přenosu bohoslužeb na internetu, je také červenokostelecký chrám sv. Jakuba Většího, odkud na Květnou neděli vysílala Česká televize reportáž v hlavní zpravodajské relaci. Odkaz naleznete zde:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/220411000100405/obsah/760846-nedelni-mse-bez-vericich

Odkaz na přenosy bohoslužeb zde.

Velikonoce 2020 

Jsme rádi, že nadále přibývá kostelů, které využívají naší techniku i pro přenos bohoslužeb na internetu. Jedním z dalších je i sv. Martin v Holicích u Pardubic.

Ozvučení kostela ve Skutči a přenosy bohoslužeb na internetu 

Jedním z nejmalebnějších kostelů, které jsme měli tu čest ozvučovat, je bezpochyby gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Skutči. Nemusím připomínat, že se díky naší technice výrazně zlepšila srozumitelnost mluveného slova, ale také jsme instalovali (ve spolupráci s firmou NETREX) kameru pro přenos bohoslužeb na YouTube. Na záznam i živé vysílání se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=rQNtLUDTObM

Děkanský kostel Povýšení svatého Kříže v Děčíně 

Tento nádherný barokní skvost si zasloužil nové ozvučení již mnoho let, jsme rádi, že jsme všem farníkům i návštěvníkům kostela přinesli pomocí naší techniky výrazně zlepšenou srozumitelnost i estetiku na mnoho dalších let. Rozdíl předtím a nyní je nejen slyšet, ale i vidět.

   Před rekonstrukcí                                          Po rekonstrukci

 

Sázavský klášter a Biskupský pivovar v Litoměřicích 

Restaurace jsou zavřené a kostely fungují v omezeném režimu, ale my nezahálíme a ozvučujeme a ozvučujeme... Třeba Sázavský klášter a Biskupský pivovar v Litoměřicích.

Kostel Krista Spasitele na Barrandově 

Naším nejnovějším dílem je ozvučení nového kostela na Barrandově - záznam ze zasvěcení naleznete zde: https://www.tvnoe.cz/index.php/porad/29621-mse-svata-s-zehnanim-kostela-krista-spasitele-praha-barrandov

Mělnický kostel 

Jeden z nejstarších kostelů v Čechách - trojlodní chrám sv. Petra a Pavla na Mělníku, jehož historie sahá až do období kolem roku 1000 - je naší poslední instalací kompletního ozvučení v roce 2020. Další budou následovat až v roce 2021, na všechny (i na ty, o kterých ještě nevíme) se už teď moc těšíme!

Zde naleznete aktuální informace o naší práci.

Zkušenosti našich zákazníků můžete nalézt na portálu firmy.cz pod tímto odkazem:

https://www.firmy.cz/detail/12930358-ozvuk-praha-dejvice.html

Aktuální informace naleznete také na našem facebooku

https://www.facebook.com/ozvuk/

Ozvučení klášterní kaple 

Pro interiéry, které sice nejsou příliš velké svou rozlohou, ale pro své využití potřebují kvalitní ozvučení, používáme aktivní reprosoustavu K4DSP, jako například v klášterní kapli Školských sester v Hradci Králové.

Kadaňský klášter a digitální reprosoustavy ACML

Dvojice digitálně řízených reprosoustav ACML zajišťuje optimální šíření zvuku v celém prostoru nově zrekonstruovaného klášterního kostela v Kadani.

Léto 2021 

Letos v létě jsme instalovali nové ozvučení do několika kostelů, mezi nimiž vybíráme klášterní kostel Narození Panny Marie v Novém Městě nad Metují a evangelický kostel Pokoje v Chebu.

Ocenění 2021 

Zpětná vazba neboli feedback je ve zvukařském řemesle označení pro takovou tu nepříjemnou situaci, kdy to z reproduktorů nahlas a nepříjemně houká nebo píská. Zpětná vazba v jiném významu může být ale i pozitivní, a to ve chvíli, kdy vás někdo chválí za to, co jste udělali. Naše firma obdržela nejvyšší známku 5,0 v hodnocení od našich zákazníků na serveru MAPY.CZ, na odkazu

https://www.firmy.cz/detail/12930358-ozvuk-praha-lysolaje.html

si můžete přečíst, co si o nás naši zákazníci myslí a my jsme jim za to moc vděční a děkujeme!

Detaily 

V minulosti jsme na naše stránky dávali hlavně celkové pohledy na interiéry námi ozvučovaných prostorů, ale často jste si stěžovali, že nemůžete najít reproduktory a často ani mikrofony. Tak přidávám pár fotografií detailů z instalací z posledních dvou týdnů. Jsou z kostelů ve Vlašimi, Poděbradech a Křenovicích u Slavkova.

Aula školy na Jarově 

I modernější stavby mají mnohdy problematickou akustiku a je nutné být při jejich ozvučování extrémně opatrný na rovnoměrnost a srozumitelnost mluveného slova v celé ploše interiéru. Aula školy na Jarově má celkovou délku 40 metrů a při její celkové rekonstrukci jsme instalovali také kompletní nové ozvučení.

Jaro 2022 

Letos na jaře už máme za sebou úspěšné instalace v menších i větších kostelích napříč republikou, od Lokte přes Děčín, Jablonec, Nové Město pod Smrkem, Bohušovice nad Ohří až po Prahu. A kde všude se můžete s naší prací setkat? Na to Vám odpoví tato mapa, po rozkliknutí uvidíte všechny naše významnější realizace z poslední doby.

Nové přenosné ozvučení

Dnes nám dorazil první vzorek nové generace přenosného ozvučení Z-2 a je téměř nepochopitelné, jak takhle malá věc (20x10x6 cm, krabička TicTaců je tam kvůli měřítku) může hrát tak nahlas a tak čistě - dosah slyšitelnosti je podle podmínek až 100 metrů.

Celé zařízení váží jen 1 kg díky reproduktorům z lehoučkého neodymu a Li-Ion akumulátoru, který dokáže dodávat energii po dobu až 4 hodin. Umí přijímat signál z přiloženého bezdrátového mikrofonu a zároveň lze připojit další mikrofon na kabelu, který má nezávislou regulaci hlasitosti.

Ideální využití nalezne na veškerých venkovních akcích s doprovodem mluveného slova, případně i ve vnitřních prostorech pro menší i větší skupiny cca do 100 lidí.

Pokud budete mít zájem si tento zázrak vyzkoušet, ozvěte se.

Bazilika svatého Jakuba 

Kostel svatého Jakuba Většího na Starém Městě Pražském vznikl roku 1232, v roce 1378 zde bylo vystaveno tělo Karla IV. při jeho monumentálním pohřbu, v letech 1736-39 proběhla barokní úprava podle návrhu architekta Jana Šimona Pánka, 20. března 1974 propůjčil chrámu papež Pavel VI. titul Basilica Minor a my jsme jej letos v létě nově ozvučili.

Ozvučení kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze 

Kostely v Nebuželích, Byšicích a Čečelicích 

Na konci listopadu 2022 jsme dokončili ozvučení posledního z trojice kostelů Nebužely - Byšice - Čečelice. Je zajímavé, že ani jeden z nich nebyl dosud nikdy ozvučen.

Ladovy Hrusice 

Kostel sv. Václava v Hrusicích zná každé malé dítě z obrázků Josefa Lady. Zvenku se sice nic nezměnilo, ale vevnitř je nové ozvučení, které jsme instalovali letos v říjnu.


Kostel Panny Marie Královny Míru na Lhotce 

Tento chrám je unikátní nejen svým interiérem, zejména křížovou cestou Karla Stádníka, který ve svém díle zobrazil i atomový hřib a plyšového medvídka, ale také dobou svého vzniku - byl dostavěn v roce 1937, kdy válka už ťukala na dveře.


Libice nad Cidlinou

Jedním z nejvýznamnějších míst naší křesťanské historie je bezesporu Libice nad Cidlinou, rodiště svatého Vojtěcha. Měli jsme tu čest letos na jaře vybavit kompletně novým ozvučením také zdejší kostel, zasvěcený tomuto národnímu patronovi.Kostel sv. Prokopa na Žižkově 

Víte, kterému kostelu v Praze se říkalo Jubilejní? Byl to chrám sv. Prokopa na Žižkově, jehož základní kámen byl položen v roce 1898 u příležitosti padesátého výročí panování Františka Josefa I.

Pod projektem tohoto trojlodního novogotického chrámu, který pojme až 2000 lidí, je podepsán Josef Mocker, známý hlavně přestavbou Karlštejna a dostavbou Svatovítského chrámu.

Pro kompletní rekonstrukci ozvučení tohoto kostela jsme vybrali mixážní zesilovač AMWL s digitálním signálovým procesorem a plně automatickým provozem a směrové rerosoustavy K3.3.K opravenému kostelu patří také nové ozvučení

Pro účastníky bohoslužeb je jednou z prvořadých priorit kvalitní ozvučení. Pokud máte krásně opravený kostel, ale je v něm špatně slyšet, něco tam asi chybí. V Olšových Vratech a Dražově už je vše v pořádku.Ocenění naší práce také v roce 2023

Jsme opravdu moc rádi, že Vás stále přesvědčujeme o kvalitě naší práce. Již potřetí jsme obdrželi maximální hodnocení na serveru firmy.cz. Děkujeme Vám!